16
sty

Team

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

ZAŁOGA ŻUBRÓW

 

Nasz klub tworzą nie tylko ludzie, ale również ich samochody oraz historie. Poniżej można zapoznać się krótkim przeglądem, kto - między innymi - buduje żubrową załogę.

 

EKIPA I - TOMASZ "WEHRMACHT" RZEPECKI ORAZ NISSAN 'KRET' TERRANO SEV6 3,0

Kilka słów o sobie: w trakcie uzupełniania :) Póki co po prostu PREZES.

Zdjęcia:

Kilka słów o samochodzie: Nissan 'KRET' Terrano SEV6 3,0 Wóz z niebywałą historią, od 7 lat w posiadaniu klubowiczów. Startował w wielu rajdach, aktualnie służy do wytyczania tras. Ciągle przechodzi różne przeróbki i udoskonalenia.

Zdjęcia:

 

EKIPA II - ROMAN FLAGA ORAZ "KARALUCH" I ŁADA NIVA

Kilka słów o sobie: Romek Flaga, jeden z założycieli klubu Żubry i wieloletni prezes. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w klubie, przygodę z off-roadem rozpoczął w latach 90, startując w wielu imprezach typu cross-country.  Po  powstaniu klubu Żubry, organizator główny naszej rundy RMPST. Osoba wyjątkowa, nasz nauczyciel, mentor. Jego niebywała zdolność do przekazywania wiedzy z zakresu motoryzacji i sportu, zaowocowała wychowaniem całego pokolenia rajdowców.  Prywatnie Romek jest niebywale skromny, wesoły i otwarty.

Zdjęcia:

Kilka słów o samochodach: Łada NIVA została całkowicie przebudowana. Wzmocniona , usztywniona konstrukcja wyposażona w klatkę, zapewniała całkowite bezpieczeństwo.  Pod maską pozostała niezawodna jednostka 1,7. Niwka startowała wielokrotnie w RMPST, przeważnie wracając na kołach. Po powstaniu Karalucha poszła na emeryturę przy wytyczaniu tras. Po serii poważnych awarii właściciel stracił do niej serce i została ze złomowana.
Karaluch – Konstrukcja niebywała, przełomowa i wręcz rewolucyjna. Pierwsza zmota w polskim off-roadzie. Myśl przewodnia – wziąć najlepszą na rynku terenówkę, ogołocić z wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Następnie obstawać solidną klatką integralną z nadwoziem i tak odciążoną konstrukcją wyposażyć w najmocniejszy dostępny zespół napędowy. Tak powstał on. Rama i zawieszenie z Toyoty LC, silnik 4,0l V8 z Audi połączony z manualną skrzynią LR, w środku dwa fotele, ani jednej nie potrzebnej śrubki.

Zdjęcia:

 

EKIPA III - MACIEJ PÓŁTORANOS ORAZ RANGE ROVER I GAZ 69

 

Kilka słów o sobie: Moje zainteresowanie jazdą w terenie trwa juz bardzo długo, ale dopiero od niedawna mogę swoją pasję realizować.

Zdjęcia:

Kilka słów o samochodach: Rozpocząłem od samochodu Gaz 69 który remontuję i odbudowuję już od ponad czterech lat. Mam nadzieję, że starczy mi sił i ochoty na dokończenie tego projektu w najbliższym czasie ( powtarzam to już od trzech lat co najmniej… ) Od ponad roku jestem właścicielem przeprawowego Range Rovera i dopiero teraz zaczynam naprawdę jeździć w terenie. To dopiero początki, moje umiejętności są niewielkie, ale z pomocą samochodu, który może naprawdę bardzo wiele, jest coraz lepiej.

Zdjęcia:

  

 

EKIPA IV - SYLWIA I TOMASZ JĘDRAS ORAZ LAND ROVER DISCOVERY I 300 TDI

 

Kilka słów o sobie: Jesteśmy dobrze zgraną parą, zakręconą na punkcie Land Rovera i off-road'u. Oprócz tego uwielbiamy podróżować, łazić po górach i szwendać się to tu, to ówdzie. W tych skomplikowanych życiowych pasjach wspiera  i towarzyszy nam nasz aktualnie 10-miesięczny synek Tymek (stan na 11.01.2011 :) ).

Zdjęcia:

 

Kilka słów o samochodzie: Nasz Land Rover Discovery, pieszczotliwie nazywany "Taradajką", to klasyczna 300-seta, rocznik 95. Niestety cały czas w trakcie (a właściwie przed) modyfikacji. Plany są ambitne i mają uczynić z naszego "cywila", wspaniały, wyprawowy samochód :)

Zdjęcia:

 

 

EKIPA V - PIOTR JASKIELSKI I FORD EXPLORER 94

 

Kilka słów o sobie: oczekujemy na dane

Kilka słów o samochodzie: Ford Explorer 94, 4L "Bandzior"

Zdjęcia:

 

EKIPA VI - IRENEUSZ SŁAWIŃSKI I NISSAN PATROL

 

Kilka słów o sobie: oczekujemy na dane

Kilka słów o samochodzie: Nissan Patrol, GRat, GRuchot, GRyzon, GRzechotnikLift 4" BFG 33" AT

Zdjęcia:

 

EKIPA VII - JAROSŁAW SANOWSKI I HYUNDAI GALLOPER 2,5 TDI


Kilka słów o sobie: oczekujemy na dane

Kilka słów o samochodzie: Hyundai Galloper 1999r 2,5 TDi

Zdjęcia:

 

EKIPA VIII - MONIKA I KRZYSIEK WRÓBEL I JEEP WRANGLER


Kilka słów o sobie: oczekujemy na dane

Kilka słów o samochodzie: Jeep Wrangler, czerwony :)

Zdjęcia:

 

EKIPA IX - XEDO I SUZUKI SAMURAI


Kilka słów o sobie: oczekujemy na dane

Kilka słów o samochodzie: SUZUKI SAMURAJ. TO JEST AUTKO!  CO LUBI BŁOTKO!

Zdjęcia:

 

EKIPA X - FIODOR I GAZ 66


Kilka słów o sobie: oczekujemy na dane

Kilka słów o samochodzie: GAZ 66 TO GAZ 66 MISTRZOSTWO ŚWIATA

Zdjęcia:

 

 

EKIPA XI - Piotr Beaupre i Jacek Lisicki w BMW X3 CC


Kilka słów o sobie: Jesteśmy teamem rajdowym startującym w rajdach typu Cross-Country i Rally Raid. Uczestniczymy w wielu rajdach o europejskiej i światowej randze, początkowo startowaliśmy w rajdach typu Baja, w ostatnich latach kierujemy się w stronę rajdów długodystansowych jak Silk Way i Dakar. W początkowych latach ścigaliśmy się samochodami Bowler – najpierw modelem Wildcat, a następnie Nemezis. Sezon 2011, 2012 oraz I połowa 2013 to starty samochodem BMW X5 CC, wyprodukowanym przez X-Raid. W sierpniu 2013 w zespole pojawił się topowy samochód – BMW X3 CC, również pochodzący ze stajni X-Raid.

Kilka słów o samochodzie: BMW X3 CC

Zdjęcia:

 

EKIPA XII - Janusz ‘Borówa’ Borowski i Jeep Wrangler CJ


Kilka słów o sobie: Borówa to osoba nietuzinkowa, jeden z prekursorów off-roadu w Krakowie. Doświadczony zawodnik i organizator rajdów przeprawowych, w tym pierwszej w Małopolsce trasy Extreme. Janusz jest zawsze wesoły i otwarty, zawsze stara się dzielić swoją pasją i doświadczeniem z nowicjuszami.

Kilka słów o samochodzie: Jeep CJ wyposażony w jednostkę napędową 4,0l. Jego asem w rękawie zawsze była niezawodna wyciągarka WARN, która w archaicznym off-roadzie, pozbawionym winchy, stanowiła często jedyną drogę ratunku zarówno dla Borówy jak i wielu innych zawodników. Samochód przeszedł w roku 2008 kompletną renowację od podstaw, co dało mu drugą młodość. Od tamtej pory właściciel unika ciężkiego terenu :)

Zdjęcia:EKIPA XIII - WOJCIECH "GABRYŚ" GABRYCH ORAZ JEEP ZJ 5.2 V8


Kilka słów o sobie: Od dziecka fascynuje mnie technologia, szczególnie maszyny do ciężkiej pracy w ekstremalnych warunkach.
Realizuję swoją pasję oraz zamiłowanie do Matki Natury poprzez turystykę off-roadową, a towarzyszy mi w tym Jeep ZJ.

Kilka słów o samochodzie: Jeep Grand Cherokee ZJ '98 generujący piękną muzykę pod batutą 8 cylindrów w układzie "V" motoru Chrysler serii Magnum o pojemności 5.2 litra. Do tego Mteki, opancerzenie ochronne, winch i spory moment obrotowy dostępny od samego dołu, czyli to co tygryski lubią najbardziej :)

Zdjęcia:

 

Poprawiony: wtorek, 29 września 2015 10:29

 
Polecamy i zapraszamy !
Szlakami Jury 2016
03-05.06.2016
Facebook Fanbox 1.5.x.0
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com